Skanowanie 3D dla przemysłu

Oferujemy wysokiej jakości usługi laserowego skanowania 3D. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu możemy uzyskać trójwymairowy model w postaci chmury punktów z dokładnością do 0,02 mm. Ponadto prowadzimy usługi inżynierii odwrotnej przy użyciu profesjonalnego oprogramowania. Tworzymy pełną dokumentację projektową (model CAD, dokumentacja 2D) dla fizycznie istniejących elementów.

MECHANICAL STRUCTURES

Skanowanie 3D dla przemysłu, modelowanie 3D oraz tworzenie dokumentacji modeli w CAD/2D

Skanery 3D, które obsługują nasi inżynierowie cechują się bardzo wysoką dokładnością. W projektach o różnym zakresie i skali ma to bardzo duże znaczenie w kwestii wiernego odwzorowania i późniejszego edytowania modelu.

Nasze urządzenia cechują się:

 • wysoką jakością obiektywów i kamer,
 • certyfikowaną dokładnością i wysoką stabilnością mechaniczną układów optyki dzięki wykorzystaniu w konstrukcji włókna węglowego,
 • dwoma  źródłami światła skanowania w jednym urządzeniu,
 • mobilnością urządzenia pomiarowego pozwala na skan u Klienta na produkcji.
MASCHINENBAU

Skanowanie 3D dowolnych elementów i podzespołów

Wykorzystanie skanerów 3D o wysokiej dokładności pozwala na tworzenie dowolnego modelu. Dzięki zaawansowanej technologii obiekt będzie odwzorowany w najmniejszych szczegółach, bez różnicy jego wielkości czy ilości detali. W praktyce skanowania, czasami urządzenie nie jest w stanie idealne zeskanować długich otworów czy najbardziej skomplikowanych i małych elementów – w tym momencie w programie do projektowania maszyn nasz dział technologów dopracuje te elementy by przygotować kompletny obraz elementu dla Klienta.

MACHINE CONSTRUCTION

Skanary 3D z dokładnością skanowania do 0,02 mm

Oferujemy wysokiej jakości usługi laserowego skanowania 3D oraz modelowania 3D. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu możemy uzyskać trójwymiarowy model w postać chmury punktów z dokładnością do 0,02 mm. Ponadto prowadzimy usługi inżynierii odwrotnej przy użyciu profesjonalnego oprogramowania.

Wysyłamy plik, który będzie dopasowany do swojego przeznaczenia:

 • modele CAD
 • pliki rysunku technicznego
 • Pliki chmury punktów:
  .asc
  .p3
 • Pliki siatki trójkątów (czyli modele do późniejszej obróbki, inżynierii odwrotnej)
  .asc
  .stl
  .obj
  .ply
  .3mf
The optimisation of assembly processes

Skanowanie elementów różnych wielkości

Nasze skanery 3D pozwalają na odwzorowanie obiektu z dokładnością nawet 0,02 mm oraz 0.02 + 0.04 mm/m dokładności objętościowej. Posiadamy ręczne skanery, dzięki temu możemy zeskanować obiekty różnej wielkości i dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Możliwość skanowania w dwóch zakresach (wąskim i szerokim) pozwalające na skanowanie obiektów o różnych gabarytach i poziomie skomplikowania. Przeprowadzamy symulacje po wykonanym skanowaniu 3D. Skanery wieloktornie skanują obiekt co zapewnia spójne wyniki badania i finalnie dokładny obraz obiektu. W wypadku braku możliwości zeskanowania trudno dostępnych elmentów, nasz dział technologów poprawi obraz w programie komputerowym i przygotuje finalny obraz obiektu.

Powiedz nam o Twoich potrzebach.

Dobierzemy rozwiązania do Twojego budżetu i bieżących potrzeb.